Mat Czechowicz

Mat Czechowicz to wszechstronny artysta, multiinstrumentalista i producent, który rozpoczął swoją muzyczną podróż 13 lat temu. Pierwsze kroki na scenie stawiał jako gitarzysta wielu rockowych zespołów. Ostatnie lata to zmiana kierunku w stronę muzyki elektronicznej.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i łączeniu ze sobą różnych dźwiękowych światów, Mat odnajduje się w zupełnie nowym wymiarze – na scenie łączy wszystko czego doświadczył do tej pory. Gitara, mieszająca się z syntezatorami i wokalem to jego specjalność.

Na swoim koncie ma również ciekawe projekty z pogranicza wielu kręgów artystycznych. Projekt Leśmian to nowoczesna forma poezji śpiewanej Bolesława Leśmiana. Współpraca z Marcelem Borowcem to natomiast zestawienie beatboxu z elektroniką, czego efektem była EP’ka “The Day”.

Mat wydał swój debiutancki album „Her Smile” 4 października 2019 roku. Scena to jego dom, a koncert to zawsze jego “tu i teraz”. Celem występu jest złapanie wspólnego oddechu z publicznością za pomocą budowania odpowiedniego rytmu i intymnego świata dźwięków i emocji. Dryfując na dźwiękowym spektrum płynnie przenika gdzieś pomiędzy The Dumplings i Bass Astral.

Poza granicami naszego kraju występował częściej, niż wewnątrz – pod koniec 2019 roku dał szereg koncertów m.in. w Japonii.

koncerty:
sandra@artefactmusic.pl