Fried Dough

Fried Dough to kanadyjskie trio, którego muzyka jest wypadkową inspiracji psychodelią Pink Floyd, nowoczesnymi rytmami Radiohead oraz eksperymentalną elektroniką artystów, takich jak Nicolas Jaar, Four Tet czy Modeselektor. Twórczość Fried Dough to połączenie mrocznego trip hopu, kosmicznej, miejscami tęsknej elektroniki oraz funkowego groove’u.

Aaron Gaistman i Andrew Cariboni zaczynali we dwóch jako Identikit. Pod tą nazwą wydali EP-kę „Tare”. Ich szlaki splotły się w pracy – obaj zajmowali się tworzeniem muzyki na zlecenie w agencji reklamowej. Praca po presją czasu wywarła na nich duży wpływ. „Wytworzyło to w nas silny pociąg do tworzenia czegoś po swojemu”, tłumaczą artyści. „Jest coś wyzwalającego w pracy nad piosenką, która nie musi być gotowa „na już”.

Wspólne ideały muzyczne i brzmieniowe inspiracje to dwa czynniki będące punktem wyjścia w ich utworach. Kreatywność miejscami slow tempowych pasm ich utworów, miejscami przestrzennych i kojących, a jednocześnie taneczny, prowadzący do zatracenia potencjał syntezatorów i gitar to filary budujące EP-kę „Tare”:

„Tare” spotkało się z ciepłym przyjęciem międzynarodowej krytyki. Kanadyjczycy, obecnie już jako trio Fried Dough, szykują się do wydania pierwszego długogrającego krążka zatytułowanego „Mad Liquid Space”.

koncerty:
dominik@artefactmusic.pl